Pokój emocji


Emocje. Dla większości z nas pierwszym skojarzeniem będą najprostsze emocje negatywne i pozytywne i wszechobecna wymówka, że emocji nie da się kontrolować, bo to są emocje.

Emocji w pewnych momentach nie da się kontrolować w racjonalny sposób, ale możemy sobie je uświadomić, a to już jest bardzo dużo.

Emocje są bardzo powiązane zarówno z tym co myślimy i jak czuje się nasze ciało. Emocje wręcz zostawiają swoje ślady w tym jak mówimy, jak się ruszamy, jak siedzimy, jak myślimy. To sprzężenie zwrotne, która część świata, uważa, że jest tylko psychosomatyczne czyli raczej umysł – ciało, jest błędne. Do tego dochodzą oczywiście 2 pozostale pokoje w równym stopniu.

Pokój, który trochę zaczyna i kończy się na uśmiechu. W tym pokoju jak nigdzie indziej chcemy się uśmiechać, chcemy wejść w stany zadowolenia. Tutaj spotkacie się z takimi stanami jak :

  • akceptacja siebie,
  • radość,
  • wewnętrzne dziecko,
  • przyjaźń,
  • wybaczenie
  • miłość

Dla niektórych rozłożenie skrzyżowanych rąk w geście sympatii będzie na początku "Mount Everestem" emocjonalnym, a kto inny będzie tulił w ramionach od pierwszego spotkania.

Chcemy przez empatię, uzmysłowienie swoich stanów emocjonalnych z powrotem nauczyć się dawać, bo to właśnie dawanie jest naszym dobrodziejstwem emocjonalnym. I jednocześnie jest prawe duchowym , który daje dużo więcej niż odwzajemniony uśmiech.

Pokój emocji otworzy przed Tobą zupełnie inny obszar. Tutaj staniesz twarzą w twarz z problemem, negatywną emocją, ale także dojdziesz i uzmysłowisz sobie wartość przebaczenia, radości czy miłości.  Przez uświadomienie sobie negatywnych emocji robimy pierwszy krok do własnej akceptacji, do spontanicznej radości czy do wybaczenia innym. Emocje, choć często przez nas umiejętnie schowane, stanowią niesamowicie ważny element w budowaniu spokojnego i harmonijnego życia. Jesteście ciekawi w jakich obszarach będziemy się poruszać ? O to one : 

emocje

  • Akceptacja i motywacja 
  • Negatywne emocje
  • ​Pozytywne emocje
  • Empatia i proces wybaczania 

W pokoju emocji proponujemy także pracę w formie w wykładu i ćwiczeń podczas których przepracujesz poznane zagadnienie. W naszym centrum w pokoju emocji możesz liczyć na wygodne pufy i bezpośredni kontakt z prowadzącym i ćwiczącymi. 


Ogólny plan tygodnia w pokoju emocji


Poniedziałek

Trening motywacyjny

Wtorek

Trening samoakceptacji

Środa

Trening radości

Czwartek

Trening przebaczania i odpuszczania

Piątek

Trening empatii i przyjaźni

Sobota / Niedziela

Niedzielny warsztat